Yeni BioShock Oyunuyla İlgili Merak Uyandıran Detaylar

2K Games, BioShock serisine bir yenisini daha ekliyor. Yeni oyun ile ilgili şu ana kadar rastgele bir detay paylaşılmadı fakat Cloud Chamber isimli stüdyonun yayınladığı iş ilanları, yeni BioShock oyununun ne tarafta şekilleneceğine ışık fiyat nitelikte.

2K Games, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada BioShock serisine yeni bir giriş yapacağını duyurmuştu. Oyunun yaklaşık iki yıldır gelişim sürecinde olduğu biliniyor lakin oyun yayıncısı, bu süreç içerisinde rastgele bir detay paylaşmaktan kaçınmayı tercih etti. Cloud Chamber isimli yeni kurulan bir stüdyo tarafından yayınlanan iş ilanları ise BioShock kozmosunun bir sonraki oyununa dair ipuçları barındırıyor olabilir. Gelin, yayınlanan iş ilanlarını yakından inceleyelim. 

Oyun evrenini yaratacak dizayncılar için gönderilen iş ilanlarında Cloud Chamber’ın koşulları şu formda sıralanıyor:

“Hikayeyi, oyun mimarisini ve dizaynını bağdaştırmayı seven; birbirleri arasında irtibatlı hikayelere sahip oyunlar yaratmayı seven; oyuna duygusal derinlik getirmeye uğraş gösteren; gerçeklik hissi uyandıran bir yerküre yaratmaya çabalayan; oyuncuların keşfetmeye doyamayacağı bir yerküre yaratmayı hedefleyen ve oyuncuları bir piyon olarak değil ortak olarak gören bireyler arıyoruz.”

Oyunun savaş sahnelerini yaratacak dizayncılar için gönderilen iş ilanlarındaysa şu koşullar yan alıyor:

“Kolay ulaşılabilir olan, oyuncuları tatmin eden ve oyuncuları gerçekçi bir yerkürenin içine çeken bir FPS savaş modeli tasarlayabilen; Birebir çarpışmadan fazla birçok oyun stiline koordinasyon sağlayabilecek ve oyuncuların kendi sistemleriyle içinden çıkabilecekleri esneklik sağlayan senaryolar yaratabilecek bireyler arıyoruz.

Yapay zeka mühendisleri için yayınlanan iş ilanlarında da şu kelamlar yan alıyor:

Yapay zeka ve oyunun hikayesini bir araya getirmeyi hedefliyoruz ve çeşitli yapay zeka sistemlerini bir araya getirerek bu emelimize ulaşmamızı sağlayabilecek kimseler arıyoruz. Yapay zeka mühendisi, oyunun tasarım ekibiyle yakın münasebet içinde olacaktır ve oyunun dizaynıyla ilgili son kararları verme salahiyetine sahiptir.”  

Yeni BioShock oyunu için şirket tarafından rastgele bir detay paylaşılmış olmasa da yayınlanan iş ilanları sayesinde hayranları neler beklediğine dair kimi ipuçları elde edilebilir. Sizin bu iş ilanlarından çıkarımınız neler? BioShock’un geleceği sizce nasıl şekillenecek? Tefsirler kısmında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink