Valve, Left 4 Dead 3 Söylentileri Üzerine Açıklama Yaptı

Left 4 Dead serisinin geliştiricisi Valve, son yıllarda artan Left 4 Dead 3 savları hakkında çok net bir açıklama yaptı. Şirket, günümüzde rastgele bir Left 4 Dead oyunu üzerinde çalışmadıklarını açıkladı.

2008’de birinci oyunun çıkışıyla serüvenine başlayan Left 4 Dead serisi, bundan sadece bir yıl sonra 2. oyununu çıkarmış ve herkesin beğenisini kazanmıştı. Oyun yerküresi Left 4 Dead 2 ile kasıp kavruluyor, oyuna daima modlar ekleniyor ve oyunun yeniliği bir türlü bitmiyordu.

Son oyunun üzerinden tam 11 yıl geçince insanın gözleri artık üçüncü bir oyun aramaya başlıyor. Left 4 Dead 3 hakkında her sene olduğu üzere kimi dedikodular çıkıyor ve oyunun geliştirilme aşamasında olduğu söyleniyor. Son vakitlerde tekrar patlak veren bu söylentilereyse bu defa Valve’den yanıt var.

Left 4 Dead 3 şu anda hiçbir formda geliştirilmiyor:

Valve, günümüzde rastgele bir halde Left 4 Dead 3 üzerinde çalışmadığını bugüne kadarki en net durumuyla söyledi. IGN’ye açıklama yapan şirket, kimi kişilerin toplulukları gaza getirmek için yanlış malumatlar ürettiğini aktardı. Valve, yeni bir Left 4 Dead oyunu üzerinde şu anda çalışmadıklarını açıkladı.

Bugün rastgele bir Left 4 Dead oyunu üzerinde çalışılmıyor olsa da az sonra söyleyeceklerimiz sizi biraz şaşırtabilir. Valve, birebir açıklamasında daha evvel bu seriye yeni bir oyun yapma fikrine kapıldıklarını ve bundan birkaç yıl evvel kısaca üzerinden geçtiklerini söyledi.

Left 4 Dead 3 geliştiriliyor argümanları:

Geçtiğimiz bir sene boyunca Left 4 Dead 3 hakkında tahminen de bugüne kadar çıkan en itimat verici detayları gördük. Ortaya atılan birtakım argümanlardan birisi internette yayılan gizemli bir görüntüden kaynaklanıyordu. Teze nazaran bu medya, Left 4 Dead serisinin üçüncü oyununun geldiğini işaret ediyordu.

Argümana ne kadar çok insan güvenmiş olsa da bu medya hayran prodüksiyonu medyaydı ve cümbüş olsun diye oluşturulmuştu. Geçtiğimiz günlerdeyse Valve News Network YouTube kanalı, Left 4 Dead 3’ün 2012 yılında geliştirildiğini ve 2017 yılında çöpe atıldığını aktardı.

Valve News Network birebir devranda Left 4 Dead’in VR halinin de geliştirilmiş olduğunu ancak bu oyunun gün yüzüne çıkıp çıkmayacağının malûm olmadığını da belirtti. Biz geçmişi bilemeyiz tahminen gelgelelim Valve’ın son lafı söylemesiyle birlikte Left 4 Dead 3 geliştiriliyor argümanlarının da sonu geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink