Samsung, Parmak İzi Okuyuculu Taşınabilir SSD’sini Tanıttı

Samsung, daha yüksek okuma-yazma suratları sunmasının yanı sıra ekstra güvenlik için yerleşik parmak izi sensörü içeren yeni taşınabilir SSD’sini tanıttı. Samsung’un parmak izi okuyuculu birinci taşınabilir SSD’si olan T7 Touch, bu ay içinde satışa sunulacak.

Harici disk pazarında üreticiler, sürücüleri daha süratli hale getirmeye ve daha çokça depolama ortamı sunmaya çalışıyor. Samsung'un CES 2020'de duyurulan yeni taşınabilir SSD'si T7 Touch, bundan daha ziyadesiyle önümüze çıktı. T7 Touch, olgu aktarımındaki geliştirmelerin yanı sıra ekstra güvenlik için yerleşik bir parmak izi okuyucu içeriyor.

Samsung'un yeni taşınabilir SSD'si, parmak izi okuyucusu olmayan bir dizüstü bilgisayar kullanıyor olsanız bile, evraklarınızı biyometrik güvenlikle müdafaa seçeneği sunuyor. Samsung, T7 Touch'a en çokça 4 farklı parmak izi kaydedebileceğinizi ve sürücüyü isterseniz arkadaşlarınızla yahut çalışma ekibinizle paylaşabileceğinizi belirtiyor.

T7 Touch, ayrıyeten sürücünün bağlı olduğunu ve etkin olarak olgu aktardığını gösteren bir ışığa da sahip. Bu özellik önceki nesil T5'te şaşırtıcı formda yoktu. Samsung, alüminyum gövdeye sahip olan sürücünün 2 metreye kadar düşmelere karşı dayanıklı olduğunu belirtiyor. Ayrıca, USB-C'den USB-C'ye yahut USB-C'den USB-A'ya bağlanabilen tek bir USB-C ilişki noktası var.

Yeni nesil SSD'nin getirdiği yenilikler sadece kozmetik değişiklikler ve parmak izi sensörü değil. Samsung başkaca, 1.000 MB/s'ye kadar yazma ve 1.050 MB/s'ye kadar okuma suratı sunarak, T7 Touch'ın selefi T5'ten yaklaşık 2 kat daha süratli olduğunu belirtti.

T7 Touch, bu ayın ilerleyen vakitlerinde satışa sunulacak. Fiyatlar, 500 GB'lık model için 129,99 dolar, 1 TB'lık model için 229,99 dolar ve 2 TB'lık model için 399,99 dolar olarak belirlendi. Parmak izi okuyucusu olmayan T7 versiyonu ise 2020'nin 2. çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink