POCO, Şubat Ayında Bir Akıllı Telefon Piyasaya Sürecek

Bir vakitler Xiaomi’nin alt markası olan gelgelelim kısa bir müddet evvel ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen Poco, bir poster paylaştı. Paylaşılan posterde şirketin gelecek ay bir telefon piyasaya sürmeyi planladığı görüldü.

Yerkürenin dördüncü en büyük akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin alt markası olan Pocophone, piyasaya sürdüğü birinci ve tek akıllı telefonu olan Pocophone F1 ile vaktinin telefonları arasında fark yaratmış ve ilgileri üzerinde toplamıştı. İçerisindeki yüksek seviyeli ve yüksek performanslı donanım öğelerine orantıyla epey ucuz bir fiyata sahip olan Poco F1, tam mealiyle bir fiyat performans canavarı olarak müşterilerin gözüne girmişti.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’den ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen ve sırf kendi markası altında akıllı telefonlarını üretecek olan Pocophone’un Hindistan Twitter hesabı, yeni bir poster paylaştı. Paylaşılan posterde Poco Hindistan’ın umumî yöneticisi Manmohan Chandolu’nun “Gelecek ay yeni telefonumuzu piyasaya süreceğiz” kelamına bölge verildi. Bu laf de Pocophone’un önümüzdeki şubat ayı içerisinde bir telefonu piyasaya süreceğini ortaya çıkardı.

Pocophone F2 şubat ayında gelebilir

Bütçe dostu olmasına karşın amiral gemilerine baş tutmasıyla bilinen Poco F1’in halefi olacak Poco F2, posterdeki haber de göz önüne alındığında önümüzdeki ay gelebilir. Bir müddettir şirketin Pocophone F2 üzerinde çalıştığı malumatına sahip olsak da geçtiğimiz haftalarda Poco F2 için bir ticari marka başvurusu yapılmıştı. Bu malumat, akıllı telefonun yakın vakitte piyasaya sürülmeye hazırlanıyor olduğu mealine gelebilir.

Şirketin birinci akıllı telefonu olan Poco F1, ticari marka başvurusu yapıldıktan sırf iki ay sonra piyasaya sürülmüştü. Hasebiyle geçtiğimiz haftalarda Poco F2 için ticari marka başvurusu yapan üreticinin gelecek ay piyasaya süreceği akıllı telefonun Poco F2 olma ihtimali çok yüksek. Elbette hangi telefonun piyasaya sürüleceği hakkında kesin bir haber bulunmadığından bunlar şimdilik sırf kestirim olarak kalıyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde Geekbench sonuçları ortaya çıkan Poco X2’nin de tanıtımını gelecek ay gerçekleştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink