OnePlus 8’in Özellikleri Geekbench’te Ortaya Çıktı

Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın merakla beklenen OnePlus 8 modeli, Geekbench’te tekrar uzunluk gösterdi. Cihaz, bu sefer 12 GB RAM tarafına 8 GB RAM ile önümüze çıktı.

Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, son devirlerde giriş yaptığı akıllı telefon bölümünde kısa vadede ismini duyuran bir isim. Şirket, münhasıran fiyat / performans konusunda harika işler çıkaran akıllı telefonlarıyla yerküre çapındaki kullanıcıların beğenisinin toplamış durumda.

OnePlus’ın beklenen en yeni telefonu olan OnePlus 8 hakkında bugüne kadar pek çok detaya ulaştık. Telefonun dizaynından teknik özelliklerine internette birçok haber paylaşıldı, biz de sizlere aktardık. Bu kere de OnePlus 8, cihaz performansını ölçen Geekbench sitesinde kendini gösterdi.

OnePlus 8, Galilei IN2025 kod ismiyle uzunluk gösterdi:

MySmartPrice tarafından keşfedilen Geekbench sahifesinde aslında OnePlus 8’in ismi direkt taraf almıyor. Geekbench’teki cihaz, Galilei IN2025 kod ismiyle gözüküyor.  Geçtiğimiz haftalarda da Galilei IN2023 isimli bir cihaz yeniden Geekbench’te kendini göstermişti.

OnePlus 8 olduğu kestirim edilen Galilei IN2025’in özellikleri Geekbench’te bölge alan haberlere nazaran 8 GB RAM’e sahip olacak ve 8 çekirdekli bir işlemciyle gelecek. Elbette bu işlemcinin de Snapdragon 865 olacağını söyleyebiliriz. Snapdragon 865’in ismi listede kendisini göstermemiş, bunun noktasına “kona” ismiyle önümüze çıkmış.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Galilei IN2023 kod isimli öbür cihazsa 12 GB RAM’e sahip olarak kendisini göstermişti. Yeniden OnePlus 8 olduğu kestirim edilen bu cihazın işlemcisi ve bugün ortaya çıkan cihazın işlemcisi birbiriyle tıpkı. Hasebiyle her iki cihazdan toplanan malumatlar ışığında OnePlus 8’in 8 ve 12 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneğiyle çıkacağını söyleyebiliriz.

Galilei IN2025 kodlu ve 8 GB RAM’li OnePlus 8, Geekbench’teki çoklu çekirdek testinden 12.541 puan kaptı. Bu puan günümüz telefonlarına nazaran hayli yeterli sayılır. OnePlus 8 hakkında ortaya atılan tezlerin doğruluğunuysa ancak önümüzdeki devirlerde öğrenebileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink