NBA 2K20, Kobe Bryant’a Oyunun Giriş Ekranından Veda Etti

Tanınan basketbol oyunu NBA 2K20, dün akşam Kaliforniya’da geçirdiği helikopter kazasında 13 yaşındaki kızı ile birlikte hayatını kaybeden NBA efsanesi Kobe Bryant’ı anmayı ihmal etmedi. 18 Kere All- Star seçilme muvaffakiyetini gösteren ikonik basketbolcu, 41 yaşındaydı.

Los Angeles Lakers’ın sembol oyuncularından Kobe Bryant, dün akşam saatlerinde Kaliforniya’da geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetti. İkonik ismin yanında, kendisi üzere basketbolcu olan 13 yaşındaki kızı Gianna Maria-Onore Bryant da bulunuyordu. 

Yerkürenin bir numaralı basketbol oyunu olan NBA 2K20, şimdi 41 yaşındayken sevdiklerine veda eden Bryant’ı anmayı ihmal etmedi. Oyunun başlangıç ekranına efsanevi ismin veladet ve vefat tarihlerinin yazdığı siyah beyaz bir fotoğrafını yerleştiren 2K Sports, bizi hala inanmak istemediğimiz bu gerçekle yüzleştiriyor.

NBA 2K20’nin giriş ekranındaki Kobe Bryant’a veda görseli

Kariyeri boyunca beş kez NBA şampiyonu olan ikonik basketbolcu, NBA 2K10’un kapak yıldızıydı. Oyunda mevcut olan her Bryant versiyonu, en çok sevilenlerden biri oldu. Bu trajediyi basketbol, ​​spor ve tüm yerküre üzerindeki tesirini sözlere dökmek sahiden çok güçlükle. Yerküredeki milyonlarca insanın kalbine dokunan Bryant, bir jenerasyona basketbolu sevdiren isimdi.

Kobe Bryant, 2016 yılında çok sevdiği basketbola veda etmişti

Sadece atlet olarak değil, zatî hayatıyla da derhal herkesin değerini kazanan NBA efsanesi, artık aramızda değil. Çok sevdiği kızı Gianna ile hayata gözlerini yuman Bryant, artık sırf hatıralarımızda yaşayacak. Kobe, hayatını kaybetmeden evvelki gece, 33 bin 644 sayı ile tüm vakitlerin en skorer üçüncü ismi olarak kendisini geçen Lebron James‘i Twitter’dan tebrik etmişti.

20 yıllık kariyeri boyunca imkansız denilen pek çok şeyi başaran Bryant, 18 kere NBA All-Star tertibinde mahal aldı. Los Angeles Lakers ile tam beş kez şampiyonluk kazanan sembol isim, onun üzere olmak isteyen milyonlarca sporcuya ilham aslı olmuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink