Konami, İki Yeni Silent Hill Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Konami’nin yeni Silent Hill oyunları üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Gelen haberlere nazaran geliştirici, P.T.’de yaşanılan hayal kırıklığının akabinde iki yeni Silent Hill oyunuyla geri dönmeye hazırlanıyor.

Kojima Productions tarafından geliştirilen son Silent Hill oyunu, P.T. isminde oynanabilir bir demo ile gelmiş, lakin daha sonra girişim iptal edilmişti. Ortaya çıkan yeni bir habere göre Konami, iki yeni Silent Hill oyunu geliştiriyor. Oyunlar hakkındaki detaylar şimdi bilinmese de, son birkaç yıldır üzerinde çalışıldığı söyleniyor.

Haberler, daha evvelki tutarlı sızıntılarıyla bilinen AestheticGamer'dan geldi. Kullanıcı, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Konami'nin yaklaşık iki yıl evvel, biri Silent Hill serisini yine başlatacak, diğeri ise kısım tabanlı bir Telltale/Until Dawn üslubu bir oyun olacak iki yeni proje için çeşitli geliştiricilere ulaştığını açıkladı. Başkaca AestheticGamer, Konami'nin oyun için gerekli bütçeyi ayırarak doğru geliştiriciyi bulduğunu belirtiyor.

Konami, P.T.'nin hayal kırıklığını unutturmak istiyor

Girişimler hakkında daha ziyadesi bilinmese de, oyunlardan birinin yahut muhtemelen her ikisinin de bu yıl çıkabileceği düşünülüyor. Elbette şimdilik tüm bu bilgiler iddiadan ibaret, gelgelelim geçmişte Konami, iptal edilen Silent Hill oyununun akabinde iki yeni oyunla hayranların gönlünü alabilir. Başkaca, AestheticGamer da daha önce güvenilir bir menşe olduğunu kanıtladı.

Yeni Silent Hill oyunları bu yıl içinde çıkarsa PS4, Xbox One ve PC platformlarında piyasaya sürülebilir. Vesair yandan yeni nesil PS5 ve Xbox Series X konsolları için de gelebilirler. Başkaca donanımı el verirse, Nintendo Switch kullanıcılarına da sunulabilir. Şimdilik bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink