iPhone 12 Serisi ile İlgili Hayal Kırıklığı Yaratan Gelişme

iPhone 12 serisiyle ilgili yeni bir tez ortaya atıldı. Geçtiğimiz periyotlarda kimi iPhone modellerinin özelliklerini sızdıran Macotakara isimli bir internet sitesine nazaran iPhone 12 serisi, iPhone 11’le tıpkı tasarımsal özelliklere sahip olacak.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, çok büyük bir ihtimalle 2020'nin sonbaharında yeni iPhone serisini tanıtacak. Şirketin şu sıralar, yeni iPhone modelleri üzerinde çalıştığı yadsınamaz bir gerçek ve hal bu türlü olunca da iPhone 12 serisiyle ilgili neredeyse her gün yeni bir sav ortaya atılıyor. Şimdiyse dikkate kıymet bir menşe, bugüne kadar iPhone 12 ile öğrendiklerimizi unutturacakbir açıklamayla önümüzde.

Kelam konusu savlar, Japonya merkezli “Macotakara” isimli bir internet sitesinden geldi. Bu internet sitesi, geçmiş periyotlarda yeni iPhone modelleri ile ilgili birtakım isabetli sızıntıları ortaya çıkarması ile biliniyor. Macotakara'dan yapılan son açıklamalar, iPhone 12 serisinin dizaynıyla ilgili kimi ipuçları veriyor.

iPhone 12 serisinde çentiklerin ortadan kalkacağı düşünülüyor

Bugüne dek iPhone 12 serisinin dizaynıyla ilgili olarak ortaya atılan savlar, Apple'ın iPhone 4 ve iPhone 5 serisinden ilham alacağını ortaya koyuyordu. Yani iPhone 12 serisi, zaviyeli kenarlara sahip olacaktı ki bu çok değerli bir detaydı. Zira mahsusen de iPhone 5 serisi, tüketicilerin en çok beğendiği modellerden bir tanesiydi. Ancak Macotakara'dan gelen açıklamalar, tüm bu tasarım ihtimalini yalanlıyor.

Yeni tezlere nazaran iPhone 12 serisi, iPhone 11'le aynıçerçeve tasarımına sahip olacak. Ama modellerin boyutları, alışılmışın biraz daha dışına çıkacak. Şöyle ki; Macotakara'ya nazaran 5.4 inç büyüklüğünde gelecek iPhone 12, iPhone 8 ile iPhone SE arasında bir boyuta sahip olacak. 2. iPhone 12 modeli ise 6.1 inç boyutunda, yani iPhone 11 Pro ile iPhone 11 Pro Max arasında olacak. En büyük boyuttaki iPhone 12 ise 6.7 inç olacak. Yani iPhone 11 Pro Max'ten daha uzun.

Macotakara'nın argümanları, iPhone 12 serisinin kalınlığınada ışık tutuyor. Yapılan açıklamalara nazaran 6.7 inç boyutundaki iPhone 12 modeli, 7.4 milimetre kalınlığında olacak. Bu kalınlık, iPhone 12'nin en azından bir modelinin, 8.1 milimetre kalınlığındaki iPhone 11 Pro Max'ten daha ince olacağını ortaya koyuyor. Ayrıyeten tıpkı model, iPhone 11 Pro Max'e nazaran daha büyük bir kamera sensörüyle birlikte gelecek.

iPhone 12 serisi, teknoloji tutkunlarının uzun devrandır takibinde. Elbette bu durum, beraberinde pek çok tez ve rapora da neden oluyor. Lakin Apple, hususla ilgili bir açıklama yapmadığı için ne raporların ne de söylentilerin doğruluğu konusunda rastgele bir fikir yürütmek ziyadesiyle güç. iPhone12 serisi ile ilgili tüm gizemler, Apple'ın yapacağı tanıtımla ortaya çıkacak üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink