İlk İngiliz Astronot: ‘Uzaylılar Var, Başka Bir İhtimal Yok’

Uzaya çıkan birinci İngiliz astronot Helen Sharman, The Observer gazetesi ile yaptığı röportajda anılarını paylaştı. Sharman, röportajın bir bölgesinde uzaylıların olduğunu ve aramızda olabileceklerini söyledi.

Uzaylı diye isimlendirdiğimiz canlıların var olup olmadığı konusu, geçmişten günümüze kişilerin gündemini birçok hengam meşgul eden bir tartışma konusu olmuştur. Birçok insan, uzaylıların var olduğunu ve velev aramızda olduklarını düşünürken diğer taraf ise bu teorinin tam manasıyla saçmalık olduğunu ve uzaylı diye tanımlanan bir varlığın gerçek olmadığını savunuyor. Uzaya çıkan birinci İngiliz astronot Helen Sharman ise uzaylıların var olduğunu düşünüyor.

30 Mayıs 1963 tarihinde yerküreye gelen Helen Sharman, İngiltere’nin uzaya çıkan birinci astronotu. Tıpkı devirde 1991 yılının mayıs ayında Rusya tarafından yönetilen Mir isimli uzay istasyonuna çıkan birinci hatun astronot olan Sharman, The Observer gazetesi ile bir röportaj yaptı. Röportajda anılarını ve fikirlerini anlatırken Sharman, “Dünyayı yukarıdan görmek gibisi yok” açıklamasını yaptı. Helen Sharman, röportajın bir noktasında uzaylı konusuna da değindi.

'Uzaylılar var ve aramızda dolaşıyorlar. Sırf onları göremiyoruz'

Helen Sharman, “Uzaylılar var, bunun öbür bir ihtimali yok. Cihanda milyarlarca yıldız var ve bunlarda farklı hayat formları olmaması mümkün değil. Sen ve benim gibiler mi onu bilmiyoruz ancak şu anda aramızda dolaşıyor olmaları mümkün, sadece onları göremiyoruz” açıklamalarında bulunarak uzaylıların gezegenimiz üzerinde de bulunduklarını ve bizim fark edemediğimiz formda dolaştıklarını düşündüğünü belirtti.

Sharman, kendisinin ‘ilk hatun İngiliz astronot’ olarak anılmasına da sitem etti. Sharman, “Kendimi asla cinsiyetim ile tanımlamadım ve bu formda devam edeceğim. Kişiler, beni ekseriyetle uzaydaki birinci İngiliz bayan olarak tanımlıyor gelgelelim aslında ben uzaya çıkan birinci İngiliz astronotum. Bu durum, hatun olduğum belirtilmese birinci uzaya çıkan kişinin erkek varsayılacağını gösteriyor. Birinci olarak bir erkek gidiyor olsaydı herhalde bu çok sıradan olurdu dolayısıyla bu sistemi bozmuş olmak beni heyecanlandırıyor” açıklamasını yaptı.

Uzayda neler hissettiğini de anlatan Sharman, “Uzayda olmanın bana öğrettiği en değerli şey; asıl olanın eşyalar değil, kişiler olduğuydu. Orada hayatta kalmak için her şeye ehil olarak sahiptik ve yeryüzünde sahip olduğum eşyaları hiç düşünmedim. Oradayken düşündüğümüz tek şey, arkada bıraktığımız sevdiklerimizdi” açıklamalarında da bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink