Huawei Mate 40 Pro’nun Arka Kamera Patenti Ortaya Çıktı

Huawei, bu yılın ilerleyen günlerinde Mate serisinin yeni modellerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu modellerden biri olacak Huawei Mate 40 Pro’nun art kamera tasarımı da bugün ortaya çıktı.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Huawei, bu yıl içerisinde Mate serisinin yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu serinin üst segmentte konumlandırılacak modellerinden biri olması beklenen Huawei Mate 40 Pro’nun teknik detayları ile ilgili ziyade bir şey bilinmese de bugün yeni amiral gemisi akıllı telefonun art kamera patenti ortaya çıktı. 2020’nin dördüncü çeyreğinden evvel piyasaya sürülmesi beklenmeyen Huawei Mate 40 Pro, evvelki modellere nazaran daha ziyade sayıda kamerayla gelecek gibi duruyor.

Alman patent ajansı DPMA tarafından dosyalanan yeni patentteki imgelere bakıldığı hengam Huawei Mate 40 Pro’nun ardında beş adet kamera bulunduğu net bir formda görülüyor. Huawei Mate 30 Pro’nun sahip olduğu dörtlü kamera kurulumunun ortasına bir adet daha kamera ekleyen Huawei’nin bu sensörü ne emelle kullandığı henüz bilinmiyor. Bunun yanı sıra cihazın ön tarafının da bulunduğu patentte akıllı telefonun yekunda 8 kameraya sahip olacağı ortaya çıktı.

Beşli art kamera kurulumuna sahip cihazlar piyasada bulunuyor:

Akıllı telefon üreticileri, gün geçtikçe ürettikleri cihazların kamera sayısını da artırmaya devam ediyor ve bu mevzuda önemli bir yarışma kelam konusu. Beşli art kamera konseyimi, Huawei Mate serisi için yeni bir adım olsa da piyasada şu anda bu kamera kurulumuna sahip akıllı telefonlar bulunuyor. Örnek vermek gerekirse Xiaomi, Mi Note 10 ve Mi Note 10 Pro modellerinde 108 MP’lik ana sensörün yanına derinlik algılayıcı, ultra geniş açılı lens, makro lens ve telefoto sensörü ekleyerek beşli kamera heyetimi kullanmıştı.

Bunun yanı sıra HMD Küresel, Nokia 9 PureView modelinde beşli art kamera kurulumunu tercih etmişti. Huawei’nin patentini aldığı Mate 40 Pro modelinin gerisindeki beşli kamera kurulumunda hangi sensörün hangi vazifesi üstleneceği şimdi bilinmiyor olsa da bu kameraların özelliklerinin Mate 30 Pro’nun kamera özellikleriyle derhal hemen birebir olacağı kestirim ediliyor.

Huawei Mate 30 Pro, 40 MP’lik bir ana kameraya sahipti ve bu ana kameranın yanında 40 MP’lik bir ultra geniş açılı lens, 8 MP’lik telefoto sensörü ve 3D ToF derinlik algılayıcı lens bulunuyordu. Huawei’nin bu biçim bir heyetimin yanına nasıl bir kamera ekleyeceği konusunda şimdilik bir malumat bulunmuyor. Sizin bu hususta bir fikriniz varsa icmaller kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink