Honor, 9X Lite Adında Bir Telefon Çıkaracak

Geçtiğimiz günlerde V30 Lite isminde bir model için sertifika alan Honor, bugün yeni bir akıllı telefonla önümüze çıktı. Honor 9X Lite olarak isimlendirildiği görülen cihaz, birinci izlenimlere nazaran fotoğraf mealinde savlı olacak.

Huawei şirketinin alt firması olan Honor, 2020 yılına süratli bir giriş yaparak MagicWatch 2 Limited Edition'ı tanıtmış, ardındansa V30 Lite isminde bir model için sertifika almıştı. Şirketin yeni amacıninsa tekrar bir akıllı telefon olduğu düşünülüyor. Bugün ortaya çıkan bir tanıtım posteri de bu iddiayı doğruluyor.

2019 yılının temmuz ayında 9X ve 9X Pro modelleriyle önümüze çıkan Honor, paylaşılan postere nazaran bu seriye yeni bir cihaz ekleyecek. 9X Lite olarak isimlendirilecek model, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan V30 Lite'ın dizaynını da andırıyor. Posterde mekan alan slogana bakılırsa Honor 9X Lite, münhasıran fotoğraf konusunda tezli olacak.

İşte Honor 9X Lite'ı ortaya çıkaran tanıtım posteri:

Ana kamerası 48 MP çözünürlüğünde olduğu anlaşılan Honor 9X Lite'ın 2. kamerasınınsa derinlik sensörü olduğu düşünülüyor. Dikdörtgen halinde bir kamera modülüne sahip olan telefonda kameraların altında bir de flaş bulunuyor. 

JSN-L21, JSN-L22 ve JSN-L23 model numaralarıyla listelenen Honor 9X Lite'ın en kıymetli özelliğiyse Google Play sertifikalarına sahip olması olacak. Bilindiği üzere Huawei ile ABD arasındaki ticaret savaşından Honor da etkilenmiş ve firmanın yeni telefonlarında Google servisleri mekan almamıştı. 

Honor 9X serisinin üyelerinden biri olacak olan 9X Lite'ın da evvelki cihazlar üzere HiSilicon Kirin 710F yonga setini kullanacağı düşünülüyor. Bu da cihazın Google Play sertifikalarını kullanabilmesinin önünü açıyor. Honor 9X Lite hakkında şu an mutlaklaşan malumatlar bu kadar lakin telefon için bir duyuru olması durumunda anında sizlere aktarıyor olacağız. Kaçırmamak için takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink