Harley-Davidson’ın İkinci Elektrikli Modeli 2022’de Geliyor

Ünlü motosiklet üreticisi Harley-Davidson’ın birinci elektrikli motosikleti LiveWire’ı piyasaya sürdükten sonra gayrı bir model üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. ‘Mid Power’ ismine sahip olacağı belirtilen motosikletin 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Amerika merkezli motosiklet üreticisi Harley-Davidson, yerkürenin en ünlü motor şirketlerinden birisidir. Mahsusen chopper üslubu motosiklet modelleriyle bilinen Harley-Davidson, birinci elektrikli motosiklet modelini 2014’te tanıtmıştı. İsminin LiveWire olduğu belirtilen modelin geliştirme süreci son buldu ve şirketin ilkelektrikli motosiklet modeli ahir geçtiğimiz sene piyasaya sürüldü.

Harley-Davidson, 2. elektrikli modeline ışık tutan yeni bir önizleme taslağı yayınladı. Yeni motosikletin isminin Mid Power olacağı da bu çizimle birlikte belirlenmiş oldu. Ortaya çıkan yeni motosiklet, önizleme taslağında görüldüğü kadarıyla geçtiğimiz sene piyasaya sürülen LiveWire’dan daha küçük bir yapıya sahip ve evvelki modele kıyasla daha çok düz pist motoru üzere duruyor. Motosikleti kaplayan çok ziyade plastik modül bulunmuyor, bu da güç aktarma organlarının külliyen göz önünde bulunmasına sebep oluyor.

Harley-Davidson Mid-Power 2022’de piyasaya sürülecek

Motosikletin teknik detaylarıyla ilgili çok bir malumat verilmemiş olsa da taslak sayesinde tasarım konusunda birçok fikre sahip olabiliyoruz. Motosikletin üzerindeki farlarda renkli LED ışıklar kullanılmış. Motosikletin manzaralarında rastgele bir analog gösterge görünmüyor, münasebetiyle motosiklette dijital gösterge paneli bulunuyor olabilir. Mid Power isimli motosiklet, tasarım mealiyle üretime nispeten hazır görünüyor.

Motosikletin teknik detayları tam olarak görünür olmasa da çeşitli birtakım haberler bulunuyor. Mid Power, şirketin birinci elektrikli motosikletinden boyut olarak çok daha küçük olacak. Bunun yanı sıra yeni motosikletin gücünün de daha az olacağı düşünülüyor. Daha az beygir gücü sunacak bir motora sahip olacak olan Mid-Power, daha küçük bir batarya paketiyle satışa sunulacak.

Harley-Davidson Mid-Power’ın en geç 2022 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyatlandırma konusunda rastgele bir malumat paylaşılmamış olsa da motosikletin 30.000 dolardan (176.927 TL) daha az bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra şirket, 2021 yılının sonuna akıllıca elektrikli bir scooter piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Backlink